R19IT3S-MRA2
19" Intel® Core™ i7-1165G7 Marine Panel PC
Tính năng chính
  • Intel® Core™ i7-1165G7 processor marine panel PC
  • Dimming knob controls the backlight brightness from nearly 0% to 100%
  • 9~36V DC power input is acceptable
  • Panel (flush) mount IP66 aluminum housing with powder coating design
Giá sản phẩm: Liên hệ
Lượt xem 23
Processor
  • Intel Core i7-1165G7 2.8GHz (up to 4.7GHz)
Memory
  • 1 x SO-DIMM, DDR4 2400 MHz, 4GB
8GB (Optional)
16GB (Optional)
32GB (Optional)
Storage
  • 1 x M.2 M-Key 2280 NVMe SSD, 128GB
256GB (Optional)
512GB (Optional)
1TB (Optional)
2TB (Optional)
4TB (Optional)
Display
  • Size: 19.0 inches
  • Touch / Glass: Resistive
  • Touch Screen: AR Glass (Optional)
  • Resolution: 1280x1024
  • Panel Brightness: 350.0 nits
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • View Angles: 85,85,80,80
  • Active Area: 376.32x301.06 mm
Environment
  • Operating Humidity: 5% to 95%
  • Operating Temperature: -15~55°C
  • Shock: 15G,11ms duration
  • Vibration: 0.7g@DNV-CG-0339 (Class A)
  • IP rating: IP66 (Front Side)
I/O Ports
  • USB Port: 2 x USB 3.0
  • Serial Port: 1 x RS232,
  • 4 x RS232 or 4 x Isolation RS422/485 (Optional)
  • LAN: 2 x RJ45-10/100/1000 Mbps
  • Video: 1 x HDMI (Optional)
Physical Characteristics
  • Dimension: 483 x 444 x 77.5 mm
  • Cut out: 429 x 396 mm
  • Weight: 9.6 kg
  • Mounting: VESA mount/Panel mount
  • Enclosure: Metal Housing with Aluminum Bezel
  • Cooling System: Fanless Design
Support OS
*Note:  Only Windows 11 support Wake on touch
Windows 11 IoT Enterprise (64 bit)
Windows 11 Pro 64 bit (Optional)
Windows 10 IoT Enterprise (64 bit)
(Optional)
IP Rating IP66
Size 19"