Panel PC 17" R17ITWS-MHA1-EX
17" Intel® Core™ i5-1135G7 HMI Panel PC
Tính năng chính
  • Intel® 11th Generation Tiger Lake UP3 Core™ i5 CPU HMI Panel PC
  • Signature true flat display screen with edge-to-edge design
  • Aluminum, anti-corrosion treated housing
  • Superior sealing with front IP65 protection against dust and water
  • Projected Capacitive Multi-Touch Screen (PCAP)
  • Fanless Design
  • Support wide range 9-29 V DC input
  • Quick & Easy Removable 2.5” SSD Bay Slot
  • Support PCIe x4 Card
  • C1D2 & IECEx certificated, Compliance with ATEX grade zone 2
Giá sản phẩm: Liên hệ
Lượt xem 8
  • Mở rộng khả năng của Panel PC với thiết kế mô-đun
  • Winmate ATEX Panel PC R17ITWS-MHA1-EX – Màn hình phẳng toàn phần, dễ vệ sinh
Màn hình True Flat với thiết kế tràn viền đặc trưng
  • Winmate ATEX Panel PC R17ITWS-MHA1-EX – Làm mát không quạt
Hệ thống tản nhiệt không quạt
  • Winmate ATEX Panel PC R17ITWS-MHA1-EX – Chống cháy nổ
Được chứng nhận cho môi trường nguy hiểm
  • Winmate ATEX Panel PC R17ITWS-MHA1-EX – Kháng nước, chống bụi IP65 mặt trước
Bảo vệ vượt trội với tiêu chuẩn IP65 chống bụi và nước
  • Winmate ATEX Panel PC R17ITWS-MHA1-EX – Thiết kế bền bỉ
Vỏ hợp kim nhôm nguyên khối – nhỏ gọn, nhẹ, tản nhiệt tốt
Processor
  • Intel Core i5-1135G7 2.4GHz (up to 4.2GHz)
Memory
2 x SO-DIMM, DDR4 3200 MHz, 4GB
  • 8GB (Optional)
  • 16GB (Optional)
  • 32GB (Optional)
Storage
  • 1 x M.2 2280 NVMe SSD, 128GB up to 512GB
  • 1 x 2.5" Removable 256GB SSD up to 512GB (Optional)
Display
  • Size: 17.0 inches
  • Touch / Glass: Projected Capacitive Multi Touch Screen
  • Resolution: 1280x1024
  • Panel Brightness: 350.0 nits
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • View Angles: 85,85,80,80
  • Active Area: 337.920x270.336 mm
Physical Characteristics
  • Dimension: 393 x 325 x 94.4 mm
  • Cut out: 373 x 305 mm
  • Weight: 7.0 kg
  • Mounting: Panel mount, VESA Mount
  • Enclosure: Metal Housing
  • Cooling System: Fanless design
Brightness 300 - 350
IP Rating IP65
Size 17"