ATEX Panel PC R15IE3S-65EX
15" Intel® Atom® x6413E ATEX Panel PC
Tính năng chính
  • Intel Atom® x6413E Processor 1.5M Cache, up to 3.00 GHz
  • High Quality 15″ Panel, 1024 x 768 resolution, 1000 nits
  • P-cap multi touch screen Optical Bonding with Panel to increase the clarity and transparency
  • Compliance with ATEX / IECEx / CID2 Design
  • Fanless design with streamlined enclosure for highly efficient heat dissipation
  • Dust/ Water proof design with VESA mount Full IP65 Panel PC
  • Wide Range 9 to 36V DC Input with isolation
  • -20 to 60°C wide operating temperature
Giá sản phẩm: Liên hệ
Lượt xem 10
  • Được chứng nhận cho môi trường nguy hiểm
  • Hiệu năng mạnh mẽ – Tản nhiệt không quạt
  • Bền bỉ tuyệt đối – Chống nước, chống bụi IP65
  • Hoạt động linh hoạt trong dải nhiệt rộng
  •  Trải nghiệm cảm ứng vượt trội
Processor
  • Intel Atom® x6413E ( up to 3.0GHz)
Memory
  • 1 x SO-DIMM, DDR4 3200 MHz, 4GB
8GB (Optional)
16GB (Optional)
Storage
  • 1 x M.2 2242 B-key SSD 128GB
256GB (Optional)
512GB (Optional)
Display
  • Touch / Glass: Projected Capacitive Multi Touch Screen Bonding With Panel
  • Size: 15.0 inches
  • Resolution: 1024x768
  • Panel Brightness: 550 nits; 1000 nits(Optional)
  • Contrast Ratio: 2000:1
  • View Angles: 88,88,88,88
  • Active Area: 304.1x228.1 mm
Environment
  • Operating Humidity: 10% to 95% RH, Non-Condensing
  • Operating Temperature: -20°C to 60°C
  • Storage Temperature: -30°C to 70°C
  • Shock: MIL-STD-810G Method 516.6 Procedure I (Optional)
  • Vibration: MIL-STD-810G Method 514.6 Procedure I
  • Drop: MIL-STD-810G Method 516.6 Procedure IV
  • IP rating: IP65
Certifications
  • CE, FCC, IC
Accessories
100~240V AC to DC Power Adapter with M12 Connector
Power Cord
M12 Type Power Cable
M12 Type RS232 Male Cable
M12 Type USB Female Cable
M12 Type LAN Cable
RJ45 female-female converter
USB Adapter (USB type A to type B)
VESA screws
Control
1 x Power Button
1 x Reset Button
I/O Ports
USB Port
1x M12 type connector for 2 x USB2.0
Serial Port
1 x M12 connector for RS232/422/485 (Default RS232)
  • LAN: 1 x M12 type connecctor for Giga LAN
  • Expansion Port
1 x M.2 2242 B-key Slot (for SATA III SSD)
1 x M.2 2230 E-Key Slot (for Wi-Fi module)
  • Indicator
1 x LED Indicator for power
1 x LED Indicator for storage
  • Power Input
1 x 9~36V DC, M12 Type connector
Ethernet controller
  • 1 x Intel® Ethernet Controller
Physical Characteristics
  • Dimension
396 x 310 x 49 mm (Without Box Cover)
396 x 346.4 x 101.7 mm (With Box Cover)
  • Weight
5.7 kg (Without Box Cover)
10.2 Kg (With Box Cover)
  • Mounting
VESA Mount
Enclosure
Stainless Housing
  • Cooling System: Fanless design
Support OS
  • Windows 11 IoT Enterprise (64 bit) (Optional)
  • Windows 11 Pro 64 bit (Optional)
  • Windows 10 IoT Enterprise (64 bit) (Optional)
  • Linux Ubuntu 22.04 (Optional)
Brightness 400 - 500, 1000
Size 15" - 15.6"